وظایف-بیزینس-کوچ

وظایف یک بیزینس کوچ چیست؟

۷ چیزی که باید از مربی کسب و کار خود انتظار داشته باشید

داشتن بیزینس کوچ یا مربی کسب و کار یک ابزار قدرتمند برای موفقیت سریعتر و اصولی تر برای هر حرفه و کسب و کاری است. پیدا کردن یک بیزینس کوچ حرفه‌ای هم نیاز به تحقیق و جستجو است. بعد از اینکه ما توانستیم یک مربی کسب و کار حرفه‌ای پیدا کنیم حال نوبت این است که بدانیم وظایف این بیزینس کوچ چیست.
وقتی شما با کوچ کسب و کارتان شروع به فعالیت می‎کنید، این مربی وظیفه‌هایی دارد که باید در قبال شما و کسب و کارتان انجام دهد که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

جلسات تک به تک

اولین کار کوچ تحلیل کسب و کار، شخصیت و نیروهایتان است. و بعد تحلیل استراتژی برای رسیدن به وضعیت مطلوب شماست تا در نهایت با سیستم سازی کسب و کار شما، کسب و کارتان برای شما به صورت خودکار و اتوماتیک کار کند.بخاطر همین موضوع از اولین وظایف بیزینس کوچ، تنظیم جلسات به صورت انفرادی است. در جلساتی که به صورت تک به تک صورت می‌گیرد، فرد ابتدا درباره مشکلات کسب و کار خود و همچنین نحوه اداره و مدیریت آن را با مربی در میان می‌گذارد. مربی نیز با خصوصیات رفتاری فرد را در نظر می‌گیرد. سپس شرایط کسب و کار فرد را بررسی کرده و برای رسیدن به نقطه مطلوب اقدامات و راهنمایی‌های لازم را ارایه می‎‌دهد.
فرایند انجام کار مرحله به مرحله و با فعالیت و کوشش خود فرد به جلو می‌رود. ممکن است جلسات به جای اینکه حضوری و رودرو برگزار شود، به صورت تماس تصویری یا صوتی صورت گیرد.

جلسات گروهی

در جلسات گروهی، مربی کوچ با چند نفر بصورت گروهی جلسه تشکیل می‌دهد و این جلسه نیز می‌تواند بصورت حضوری یا مجازی باشد. در این جلسات مربی پیگیر مواردی می‌شود که به افراد در جلسه تکی گفته شده است تا انها جهت رفع نواقص و پیشرفت خودشان انجام دهند. افراد یک به یک موارد انجام داده شده تسلط خودشان را با مربی در میان می‌گذارند و مربی نیز توضیحات و راهنمایی‌های لازم را به شخص می‌گوید.
ممکن است در این نوع جلسات افرادی باشند که به کندی مراحل مورد نیاز برای پیشرفت کسب و کارشان را طی بکنند. همین امر ممکن است باعث شود بقیه افراد موجود در گروه نکات آموزشی بدرد بخوری از یکدیگر یاد بگیرند یا حتی ایده بگیرند.

برنامه ریزی

برنامه ریزی جزء جدایی ناپذیر در هرکاری است. مربی کسب و کار باید برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت به شما ارائه دهد. در این رویکرد، بیزنیس کوچ و شما در کنار یکدیگر نشسته و برای کوتاه مدت یا بازه های طولانی تر برنامه ریزی کنید. بر اساس این برنامه ریزی کارهایی که مشخص شده است را انجام دهید. بدون برنامه ریزی، مربی‌‌تان نمی‌داند که دقیقا باید روی چه چیزهایی کار بکنید.

ابزار

برنامه ‌ای که از طرف بیزینس کوچ به شما ارایه می‌شود باید به گونه‌ای باشد که با ابزارهایی که در اختیار شما قرار می‌دهد آن را به آسانی اجرا و عملی کنید.از وظایف دیگر بیزینس کوچ، ارایه یک برنامه خوب به شما است. این برنامه ابزارهایی را به شما می‌دهد تا پیش‌بینی‌تان را به‌سرعت ایجاد کنید، نه اینکه مجبور باشید نحوه انجام آن را از ابتدا یاد بگیرید. ممکن است به نوعی چک لیست نیاز داشته باشید که به شما کمک کند تا دریابید که چه چیزی را در کسب و کار خود سیستم کنید. این ابزارها بسته به نوع کسب و کار شما و یا بر اساس شخصیت و نوع روحیه مدیریتی شما متفاوت باشد.

قالب ها

برنامه های کوچینگ کسب و کار علاوه بر ابزارها باید قالب هایی نیز ارائه دهند. بسیاری از چیزهایی که در یک کسب و کار خاص اتفاق می‌افتد، در نهایت تقریباً در هر کسب و کاری می تواند اتفاق بیفتد و خواهد بود. مهم نیست در چه نوع صنعتی هستید، متوجه خواهید شد که شباهت های زیادی در هر کسب و کار وجود دارد. این می تواند چیزی به سادگی یک اسکریپت تماس تلفنی ورودی یا حتی یک قالب پست وبلاگ باشد.
اینها همه چیزهایی هستند که می توان آنها را به قالب تبدیل کرد، تنها چیزی که باید تغییر دهید نام ها و چند کلمه اینجا و آنجا است. این به شما چیزی می دهد که در کسب و کار شما بسیار موثر است. هر برنامه کوچینگ خوب باید الگوهای خوبی را در اختیار داشته باشد.

انجمن

یکی از مزایای کوچینگ گروهی که در ابتدای بحث درباره آن گفتیم این بود که شما در گروهی از افراد قرار می‌گیرید و ممکن است اطلاعات و نکات مثبتی از آن دریافت کنید. هر برنامه کوچینگ خوب دارای نوعی جامعه است که شامل همه مشتریانی است که کسب و کار یا سازمان با آنها کار می کند. هرچه مشتریان بیشتری داشته باشند، جامعه بزرگتر و بهتر خواهد شد. این احتمال وجود دارد که مشتریانی وجود داشته باشند که بتوانید با آنها ارتباط برقرار کنید، انجمن‌هایی ایجاد کرده و با آنها ارتباط برقرار کنید. این انجمن می تواند یک جامعه آنلاین مانند یک گروه وانس اپ یا یک گروه خصوصی در برخی از نرم افزارهای آنلاین باشد. اما دریافت گروه های آفلاین و غیرحضوری نیز بسیار خوب است.
نتایج نشان می‌دهد که بسیاری از افراد از روابطی که در رویدادهای زنده ایجاد کرده اند، نتایج عالی کسب کرده اند. جامعه یک جنبه حیاتی است که باید در هر برنامه کوچینگی که مد نظر دارید گنجانده شود.

آموزش

بدون آموزش مناسب و اصولی، نتیجه مطلوب و دلخواهتان را نخواهید گرفت. از اصلی ترین وظایف یک بیزینس کوچ این است که باید برنامه کوچینگ خوب برای آموزش افراد داشته باشد. این آموزش می تواند به صورت آنلاین ، آموزش یک به یک یا آموزش گروهی باشد. شما علاوه بر تخصصی که دارید باید مهارت های جدیدی را یاد بگیرید که برای ایجاد یا ادامه یک کسب و کار شگفت انگیز لازم است.

موارد فوق آن چیزهایی است که یک بیزینس کوچ باید به شما ارایه دهد.  شما نیز باید بر اساس راهنمایی ها و آموزش هایی که از مربی خود می‌گیرید، یک به یک انجام دهید و با مرور زمان و آن برنامه ریزی های زمانی که تنظیم کرده اید به موفقیت و رشد در کسب و کارتان برسید.

مرکز بیزینس کوچینگ کریمی(KBC)، مرکزی تخصصی در حوزه بهبود کسب و کار است و با دانش روزِ بیزینس کوچینگ آماده کوچ کردن شما در کسب و کارتان است.

قانون-20-80

قانون ۸۰ ۲۰

در این مقاله می‌خواهیم درباره یک قانون مفید و کاربردی به نام قانون ۸۰ ۲۰ صحبت کنیم. شما می توانید قانون ۸۰ ۲۰  را در هر جنبه ای از زندگی خود، از جمله در محل کار و خانه، با تندرستی و سلامت، روابط و پیشرفت شخصی به کار ببرید.

قانون ۸۰ ۲۰ چیست؟

قانون ۸۰ ۲۰ که به عنوان اصل پارِتو نیز شناخته می شود، یکی از مفیدترین مفاهیم برای مدیریت زندگی و زمان است. اصل پارِتو بیان می‌کند که ۲۰ درصد از فعالیت های شما ۸۰ درصد نتایج شما را تشکیل می دهد. این یک مفهوم سخت ریاضی نیست. اصلا نگران نباشید.

اگر بخواهیم به صورت ساده اما کاربردی بیان کنیم، قانون ۸۰ ۲۰ یعنی این که تشخیص دهید که تقریباً ۲۰ درصد از اقدامات یا بیشتر کارهای سازنده شما منجر به بیشترین موفقیت می شود. حال این قانون می تواند در هر زمینه‌ای از زندگی شغلی و شخصی شما اعمال شود. یا به عبارت دیگر ما روی آن دسته اقدامات کمتر ولی حیاتی خود تمرکز کنیم و قسمت اقدامات زیاد اما غالبا بی اهمیت‌مان را نادیده بگیریم.

قانون ۸۰ ۲۰ چگونه کار می کند؟

در جامعه و اطراف خودمان افراد زیادی را مشاهده می‌کنیم که دارای مشغولیت زیادی هستند و معمولا تمام روز را مشغول هستند. اما به نتیجه مطلوبی که می‌خواهند نمی‌‎رسند. عمده دلیل این نارضایتی و عدم بهره وری مناسب این است که آنها اغلب زمان خود را بر روی کارهای کم اهمیت‌تر صرف می‌کنند. انها با تمرکز کردن و انجام یک یا دو فعالیت با ارزش‌تر و حیاتی کسب و کار خود را به طور چشمگیر متحول کنند.

معمولا با ارزش ترین وظایفی و فعالیت‌هایی که می توانید هر روز انجام دهید، دشوارتر و یچیده‌تر هستند، اما بر اساس قانون پارِتو ، بازده و پاداش تکمیل آنها می تواند چشمگیر و فوق العاده باشد.

حرف ما با شما این است که همیشه قبل از شروع کار، از خود بپرسید: “آیا این کاری که انجام می‌دهم در ۲۰ درصد بالای فعالیت های من است یا در ۸۰ درصد فعالیت‌های پایین من است؟”

قانون ۲۰ ۸۰ یا پارِتو را در روتین کارهای خود قرار دهید. روز خود را با انجام کارهای با ارزش شروع کنید. هرچند نسبت به بقیه کارهای کم ارزش‌تان سخت باشد. اما بعد از مدتی تبدیل به عادت شما می‌شود.

مزایای استفاده از قانون ۸۰ ۲۰

وقتی قانون ۸۰ ۲۰ را در زندگی و فعالیت‌های خود بکار بگیرید، نه تنها می‌توانید چیزهایی را که بیشترین موفقیت شما را به ارمغان می آورد، بررسی کنید و شناسایی کنید، بلکه می توانید دلایل اصلی مشکلات یا عدم پیشرفت را نیز بفهمید.

 

برخی از مزایای استفاده از ۸۰ ۲۰ اصل در زندگی شخصی و حرفه‌ای عبارتند از:

 • بهره وری بیشتر
 • رهبری موثرتر
 • افزایش اعتماد به نفس
 • استفاده کارآمدتر از منابع
 • مهارت های حل مسئله بهتر
 • مهارت های تصمیم گیری بهبود می‌یابد

کاربردهای اصل پارِتو

اصل پارِتو در مدیریت زمان

بر اساس قانون ۲۰ ۸۰ (پارِتو )، مشغله داشتن با مولد بودن یکسان نیست. کارآفرینان، صاحبان مشاغل کوچک و افراد خود اشتغال اغلب احساس می‌کنند که مجبورند ساعت‌های زیادی را برای کسب سود کار کنند و از کار کردن برای شخص دیگری اجتناب کنند.

این نوع رفتار در واقع باعث ایجاد یک تعادل نادرست بین کار و زندگی می شود که می تواند ناسالم شود، منجر به فرسودگی شغلی شود، بهره وری را کاهش دهد و حتی از اهدافی که زمانی بسیار مهم به نظر می رسید دست کشیدند.

همانطور که در ابتدا گفتیم، ممکن است افراد زیادی باشند که صبح تا شب در فعالیت هستند. اما آنچنان بهره‌وری لازم را از فعالیتشان نمی‌برند.

برای جلوگیری از این روند نامناسب و معیوب باید ۲۰ درصد از فعالیت‌هایشان را شناسایی کنند که درآمد عمده آنها را تامین می‌کند و در آینده نیز  بالاترین بازده و درآمدزایی چشمگیری می‌رسد.با این کار هم از وقت گران بهای خود را به بهترین صورت کنترل کرده، فرسودگی شغلی کمتری خواهیم داشت و روی ۲۰ درصد عمده از کارهایمان تمرکز بیشتری خواهیم داشت.

قانون ۸۰ ۲۰ در روابط

در میان افرادی که بعنوان دوست نگاه می‌کنید، ۲۰ درصد از آنهایی را انتخاب کنید که باعث پیشرفت شما شدند. این افراد کسانی هستند که در رسیدن به هدف و آن فردی که می‌خواهید تیدیل شوید به شما می‌کنند. پس ۸۰ درصد وقت خود را از میان دوستانتان صرف این ۲۰ درصد گفته شده کنید.

برای استفاده از اصل پارتو برای ایجاد یک رابطه خوب با همسر یا شریک زندگی خود، ممکن است درک این نکته مفید باشد که ۸۰ درصد از مشکلاتی که زوج ها با آن مواجه هستند احتمالاً ناشی از ۲۰ درصد کوچکی از اعمال یا رفتارهای آنهاست. شما اگر دچار مشکل در این زمینه شده باشید با برطرف کردن این ۲۰ درصد مشکل عمده، ۸۰ درصد مسائل اصلی شما برطرف خواهد شد.

اصل پارتو در تعیین هدف

روی یک کاغذ اهداف خود را یادداشت کنید. حال این اهداف می‌تواند کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت باشد. حال اکنون با انجام دادن کدام یک از اهدافتان بیشتر نتیجه مثبت و بهره‌وری را خواهید داشت؟

به همین منوال ۲۰ درصد از اهداف عمده خود را یکی یکی پیدا کرده و انتخاب کنید تا بیشترین نتیجه و تاثیر مثبت را در زندگی کاری و شخصی شما داشته باشد. شما باید برای رسیدن به اهدافی که به عنوان ارزشمندترین در تمام دوران انتخاب کرده اید به کار خود ادامه دهید.

 

قانون ۸۰ ۲۰ را در مسیر موفقیت خود دنبال کنید

شما با توجه به قانون ۸۰ ۲۰ می‌توانید تمرکزتان را روی ۲۰ درصد مشتریانتان که ۸۰ درصد خریدهای محصولات یا خدمات شما را انجام می‌دهند، بگذارید. این اصل، اصل پارِتو است که می‌توانید در همه جنبه‌های کسب و کارتان استفاده کنید.

مرکز بیزینس کوچینگ کریمی(KBC)، با دانشی که دارد باعث بهبود عملکرد کسب و کارهای فردی و سازمانی شده و در رسیدن به نقطه مطلوب در کنار این عزیزان است.۲

مزایای-داشتن-بیزینس-کوچ

مزایای داشتن بیزینس کوچ

آیا یک مربی کسب و کار به شما کمک می کند تا به اهداف خود برسید؟

برخی افراد یک مربی کسب و کار استخدام می کنند که به آنها کمک می کند تا به اهداف و موفقیت مد نظرشان برسند برسند. آیا انجام دادن این کار ارزش دارد؟ در این مقاله، به دنبال بررسی این موضوع هستیم که آیا مربیگری کسب و کار برای شما مناسب است یا خیر!

موفقیت یک  شبه به دست نمی‌آید. موفقیت حاصل تلاش مستمر و اصولی است.

یک مربی کسب و کار در تعیین هدف، توسعه مهارت ها، فرصت های شبکه، تعادل بین کار و زندگی، مدیریت زمان و … به شما کمک می کند آنها می‌توانند منبع ارزشمندی برای کسانی که می‌خواهند به پتانسیل واقعی و نقطه مطلوب خود در زندگی دست یابد.

 

اگر افراد از کسب و کار خود سود و نتیجه مطلوب نگرفته‌اند و به دنبال پیشرفت و موفقیت هستند، ما بیزینس کوچینگ را برای آن توصیه می‌کنیم.

مربی کسب‌وکار با دانش، تجربه خود و شواهدی که از کسب و کار شما مشاهده می‌کند، به شما کمک می‌کند تشخیص دهید کجای کار نیاز به تغییر  دارید و سپس برنامه‌ای برای رفع آن ارائه می‌کند. این طرح‌ها می‌توانند در قالب مراحل اجرایی با جدول زمانی برنامه ریزی شده، همراه با بررسی‌های پاسخگویی باشند. مربی کسب و کار مرحله به مرحله در کنار این افراد هست تا مسیر نزدیکتر و با آزمون و خطای کمتری را طی کنند.

چگونه بفهمم که به یک مربی کسب و کار نیاز دارم؟

جواب دادن به این سوال بسته به شرایط افراد دارد. این افراد به چند دسته تقسیم می‌شوند که در زیر به آن می‌پردازیم.

دسته اول: برخی افراد هنوز فعالیتی را شروع نکرده‌اند و دودل هستند که چه کسب و کار یا فعالیتی را شروع کنند. این افراد حتی به مرحله برنامه ریزی نیز نرسیده‌اند. همکاری و راهنمایی با یک مربی کسب و کار می‌تواند به آنها در انتخاب یک شغل مناسب با شرایطشان کمک کند.

دسته دوم: آن دسته از افراد و مشاغل که در کسب و کار و حرفه خود نتیجه مطلوبی نمی‌گیرند و به نقطه مناسبی نرسیده‌اند. با کمک بیزینس کوچ ابتدا مشکلاتشان شناسایی و سپس بر اساس توانایی آن فرد اقدام به بهبود شرایط کسب و کار آن فرد می‌کنند.

راه های پیدا کردن یک مربی کسب و کار

 • پرس و جو از از دوستانی که مربی شده اند 

ممکن است برخی از دوستان یا آشنایان شما مربی کسب و کار یا بیزینس کوچ باشد. شما می‌توانید از این افراد کمک بگیرید.

 • معرفی از دوستان یا آشنایانی که قبلا از یک مربی کسب و کار کمک گرفته‌اند

از اطرافیانتان پرس و جو کنید. ، از آنها پرس و جو کنید تا اگر مربی کسب و کار مناسبی سراغ دارند به شما معرفی کنند.

 • جستجو در وب سایت‌های مرتبط و شبکه اجتماعی لینکدین

سایت های معتبری در زمینه بیزینس کوچینگ را با جستجو کردن از طریق اینترنت و گوگل پیدا کنید و رزومه مربی ها و سوابق و عملکردهای آنها را مشاهده کرده و اقدام به انتخاب آنها کنید.نها

 • مرکز KBC

مرکز بیزینس کوچینگ کریمی(KBC)، یک مرکز تخصص بیزینس کوچینگ است. آقای طهماسب کریمی، بیزینس کوچ حرفه‌ای با مدرک بین المللی PCC از فدراسیون جهانی کوچینک (ICF)آماده راهنمایی و کوچ شما در کسب و کارتان می‌باشد.

5-نکته-مهم-قبل -از-شروع-کسب-و-کار

۵ نکته مهم قبل از شروع کسب و کار

۵ نکته که باید قبل از شروع کسب و کار خود بدانید

برنامه ریزی قبل از شروع یک کسب و کار مانند بتن ریزی برای شروع ساختن یک خانه یا ساختمان است. اگر شما عمل بتن ریزی را به صورت درست و اصولی انجام دهید. زیربنای ساختمان شما قوی خواهد بود و در آینده هیچ اتفاق ناگواری اتفاق نخواهد افتاد.

برنامه ریزی قبل از شروع کسب و کار هم اینگونه است. با برنامه ریزی اصولی شما کار خود را از ابتدا پرقدرت و باهدف شروع می‌کنید و می‌دانید که باید چه کار کنید و خود را به دست حوادث و اتفاقات نمی‌دهید. حتی اگر اتفاق غیر مترقبه‌ای هم بیفتد شما با برنامه ریزی که قبلا داشته‌اید بهتر از بقیه افراد از این مشکل عبور خواهید کرد.

 

داشتن یک ایده عالی یک قدم مناسب برای شروع است، اما اگر برخی از اصول اولیه را از همان ابتدا ندانید و بکار نبرید، حتی بهترین مفاهیم تجاری نیز به کارِ سختی تبدیل خواهند شد. در این مقاله، پنج نکته را که باید قبل از شروع هر کسب و کاری بدانید، بررسی می کنیم. پیاده سازی آنها آسان است و به دانش عمیقی نیاز نخواهید داشت.

 

  1- یک طرح تجاری بنویسید

 

همان طور که ابتدا بحث گفتیم داشتن برنامه مناسب یک الویت است. نوشتن یک طرح کسب و کار عالی یکی از بهترین کارهایی است که می‌توانید برای آینده خود در هنگام شروع یک کسب و کار جدید انجام دهید. شما بدون برنامه و طرح به مراحل بالاتر و موفقیت‌های چشمگیر نخواهید رسید. داشتن تفکر انتقادی در مورد اهدافتان نیز به شما کمک می کند تا قبل از وقوع هر اتفاق ناگوار احتمالی، آن را شناسایی کنید. ، بنابراین قبل از شروع بیزینس و کسب و کار خود، زمانی را برای ترسیم برنامه‌ها و نقشه راه‌تان اختصاص دهید. می‌توانید از افراد موفق و متخصص و مربیان کسب و کار نیز مشورت بگیرید.

 

 2- به تامین مالی فکر کنید

 

اکثر کسب و کارها نمی‌توانند بدون تامین مالی و سرمایه اولیه برای شروع کسب و کار، تجارت کنند. آن‌ها از منابع و سرمایه خودشان یا بهره گیری از وام‌هایی برای تأمین نقدینگی استخدام و به کارگیری افراد و کارکنان، اجاره، تهیه وسایل و تجهیزات مورد نیاز استفاده می‌کنند. اگر همه چیز به خوبی پیش برود و منایع مالی را درست به کار ببریم، بعد از مدتی نیاز به سرمایه گذاری بیشتر جهت رشد و پیشرفت مضاعف خواهید داشت. این نکته را نیز به یاد داشته باشید که همیشه مقداری منابع مالی در نقد و در دسترس داشته باشید تا در مواقعی که نیاز است به کسب و کار خود تزریق کنید

جذب سرمایه‌گذاران هم یکی دیگر از گزینه‌هاست. اگر طرح و برنامه کسب و کار شما مناسب و قابل توجیه برای سرمایه‌‎گذار باشد، به احتمال زیاد در کسب و کار شما سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

 3- بازاریابی مناسب انجام دهید

تمام کسب و کارها برای فروش محصولات و خدمات‌شان نیازمند مشتری هستند. بدون مشتری شما می‌خواهید خدمات و محصولاتتان را به چه کسی ارائه دهید؟ شما باید مشتری‌های بالقوه خودتان را پیدا کنید زیرا مشتری ممکن است نداند که حتی شمایی وجود دارد که خدمات و محصولات مورد نیاز آن را ارائه می‌دهید. برای همین دلیل نیازمند یک برنامه بازاریابی مناسب جهت جذب مشتری هستید. انجام دادن این کار از ابتدای شروع کسب و کارتان ضروری است.

با بازاریابی مناسب و پیوسته، می‌توانید فروش خود را چند برابر کرده و کسب و کارتان را گسترش دهید.

 4- روی وب سایت خود کار کنید

وب سایت شما برای بسیاری از مشتریان بالقوه کسب و کار شماست، بنابراین باید مطمئن شوید که تاثیر خوبی بر جای می گذارد. داشتن یک وب سایت که مشتریان بتوانند به راحتی با آن ارتباط و تعامل داشته باشند و بدون هیچ پیچیدگی بتوانند با آن کار کنند می‌تواند در جذب هر چه بهتر مشتریان و فروش شما تاثیر داشته باشد.

این وب سایت می‌تواند فروشگاهی باشد یا می‌تواند به صورت خدماتی و اطلاعاتی باشد که در زیر به آنها‌می‌پردازیم:

وب سایت فروشگاهی: اگر محصولاتی را در وب سایتتان به فروش می‌رسانید به این نکته توجه داشته باشید که باید سایت شما برای مشتری معتبر باشد. داشتن نماد اعتماد می‌تواند به این موضوع کمک کند. نکته بعدی داشتن فرآیند آسان و ساده جهت خرید از سایت است که مشتری بتواند به آسانی از طریق سایت خرید خود را انجام دهد.

وب سایت خدماتی و اطلاعاتی: حتی اگر آنلاین نمی فروشید، وب سایت شما مکانی است که مردم می توانند شما را پیدا کنند و در مورد کسب و کار شما اطلاعات کسب کنند، بنابراین خوب است که تخصص خود را منتقل کنید. از یک وبلاگ برای اطلاع رسانی به مشتریان خود، تبلیغ آن در رسانه های اجتماعی و به روز رسانی منظم محتوا استفاده کنید.

این نکته را به یاد داشته باشید که در چنین وب‌سایت‌هایی معتبر بودن محتوا و نوشته ها مهم است و موتورهای جستجوی قدرتمند مانند گوگل رتبه سایت شما را بهبود خواهد بخشید.این کار به دیده شدن کسب و کارشما کمک می‌کند. همچنین اعتماد مشتری را بدست خواهید آورد و احتمال اینکه مشتری یا کاربر مجدد به سایت شما مراجعه کند زیاد می‌شود.

 5- سازماندهی کنید

بدون مدیریت و سازماندهی کردن کسب و کارتان به موفقیت نخواهید رسید. نظم و انضباط و ساماندهی کردن کارها از اصول مهم و حیاتی در هر کسب و کار است. در این شرایط است که هرچیزی در جای خود قرار می‌گیرد و کارها مرتب و دقیق به پیش می‌رود. سازماندهی کردن حجم کاری شما را نیز به نیزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.

ابزارهایی برای مدیریت و سازماندهی کردن کسب و کار و فعالیت هایتان داشته باشید. این ابزار می‌تواند یک تخته وایت برد برای نوشتن برنامه‌ها و وظایف روزانه، هفتگی و ماهانه یا یک دفتر یادداشت باشد.همچنین می‌توانید از ابزارهای دیجیتال مانند TodoList برای مدیریت وظایفت استفاده کنید.

مرکز بیزینس کوچینگ کریمی(KBC)، به شما در رسیدن  به اهداف‌تان در کسب و کار کمک می‌کند و اگر در فکر استارت یک کسب و کار هستید برای شروع هر چه قدرتمند و اصولی آن در کنار شما خواهد بود.

۳-ابزار-و-میانبر-برای-مشاوران-املاک

۳ ابزار و میانبر برای مشاوران املاک

همه افراد به دنبال راه‌های جدید برای بهبود کسب و کار خود هستند. مشاوران املاک نیز از این مورد استثنا نیستند. مشاورین املاک می‌دانند که مهم‌ترین چیز رضایت مشتری است. این رضایت با یافتن مکانی مناسب همراه با بهترین قیمت موجود برای آنها است. علاوه بر این ها موارد دیگری نیز باید به این لیست اضافه کرد که برای رشد و بهبود کسب و کار،  نیاز به بررسی دارد. شما به عنوان مشاور املاک برای موفقیت به چه چیزهایی نیاز دارید اگر شما یک مشاور یا کارگزار در زمینه املاک هستید و سال ها برای تامین مخارج زندگی خود و بهبود و رشد آن تلاش کرده‌اید و در فکر افزایش و گسترش آن هستید، پس با ما همراه باشید. در این مقاله ما ۳ مورد از این ابزارها را به شما خواهیم گفت.

 

۱-ایجاد یک تیم قوی

باید به دنبال چه نوع افرادی باشید؟ یک ضرب المثل قدیمی در صنعت وجود دارد: “شما به اندازه شبکه خود خوب هستید.” بنابراین، برای تیم خود افرادی را انتخاب کنید که متخصص و دانش لازم را داشته باشند. تیم قدرتمند بخش جدایی ناپذیر موفقیت را تشکیل می دهد. با افرادی تیم خود را تشکیل دهید که از لحاظ فنی با شما برابر یا حتی بالاتر باشند.

یک نکته را حتما باید در تظر بگیرید که ساختن یک تیم موفق با دانستن تیپ شخصیتی شما شروع می شود تا بدانید که دوست دارید با چه کسی کار کنید. پس در انتخاب افراد باید به خصوصیات اخلاقی او نیز دقت لازم را به کار برید.

۲- به روز ماندن با فناوری و ابزارها

ما در عصر مجازی زندگی می‌کنیم و نباید از قدرت و سیطره آنها بر روی زندگی و محیط اطراف‌مان غافل بمانیم. باید از امکانات و فناوری‌های روز دنیا استفاده کاربردی و اصولی را ببریم.

اینترنت و شبکه‌‌های اجتماعی یکی از این ظرفیت‌های بسیار عظیم و کاربردی هستند که از میان آن‌ها می‌توان به وبسایت و اینستاگرام اشاره کرد. این کانال ها یا فناوری راه های جدیدی برای دستیابی به مشتریان بالقوه  یا کمک به آنها می‌باشد. همچنین منابع جدیدی برای سرنخ های تجاری هستند. همچنین برای پیدا کردن آسان‌تر موارد مورد نظرمان در زمینه املاک در لابه لای این شبکه عظیم، از هشتک (#)استفاده کنیم. اول هر کلمه کلیدی با هشتک آن را جستجو کرده و یا در برخی از محتواها پس از پایان، هشتک‌های مرتبط با آن را نمایش می‌دهد. و با کلیک بر روی آن هشتک ها تمام مطالب و موارد مربوط به آن را برای شما نشان خواهد داد.

۳-یافتن کوچ و مشاور حرفه‌ای

 

ابزار دیگر برای موفقیت برای مشاورین املاک، مربیان و کوچ‌ها می‌باشند. آنها می توانند مهارت‌ها و شیوه های تجاری را به شما آموزش دهند که باعث موفقیت بیشتر شما در این صنعت می شود. با این حال مهم‌تر از همه، سالها تجربه آنها می تواند به معنای واقعی کلمه به شما بسیار موثر و مفید باشد که به شما یک میانبر مناسب برای بسیاری از مسیرها می دهد.

مرکز بیزینس کوچینگ کریمی (KBC)،بنیان‌گذار کوچینگ ملکی در ایران و مرکز تخصصی بیزینس کوچینگ است که با دانش و تجربه خود به عنوان یک کوچ موفقیت و بهبود کسب و کارِ مشاوران املاک را فراهم کند.

چگونه-با-گوش-دادن-بهتر-فروش-بیشتری-داشته-باشیم

چگونه با گوش دادن بهتر، فروش بیشتری داشته باشیم؟

نمایندگانی که به خواسته‌های مشتریان بالقوه گوش می‌دهند و بر این اساس ارائه می‌دهند همیشه نسبت به نمایندگانی که این کار رو نمی‌کند،فروش بیشتری دارند و درنتیجه پول بیشتری کسب می‌کنند و استرس کمتری دارند. این فقط یه واقعیت خیلی ساده از ارتباطات شخصی است.

شما باید اسکریپت‌های (سناریوی فروش) خودتون را به خاطر سپرده و شخصی سازی کنید، اما شما یک ربات نیستید و نمی‌توانید مانند چیزی که در سناریو شما هست را ارائه بدهید. شما باید در مکالمه حضور داشته باشید نه صرفا متن ها را از حفظ بگویید در حالی که به چه چیز دیگه‌ای فکر می‌کنید، در حین برقراری ارتباط کاملا باید گوش داده و توجه کنید.

شنوندهِ موثر بودن به شما کمک می‌کند تا بدانید چطور اسکریپت‌های خودتان را به بهترین نحو برای هر مشتری تغییر بدهید، به خاطر داشته باشید اون چیزی که مشتریان می‌خواهند را بهشان بدهید نه آن‌چه را که فکر می‌کنید می‌خواهند!

موارد زیر به شما کمک می‌کند که چطور از طریق گوش دادن بهتر با مشتریان خودتان به طور موثر ارتباط برقرار کنید:

۱- از قضاوت دور بشید و به سمت کنجکاوی بروید.

کامل مجذوب موقعیت مشتری یا مشتری خودتون باشید، همه چیز مربوط به آنهاست نه شما، یادداشت برداری کنید و از عباراتی مثل: ” من اینطور شنیدم که گفتید…” و ” به نظر می‌رسد مهم ترین چیز برای شما اینه که…” استفاده کنید.

راز: مشتریان املاک و مستغلات به شما نمی‌گویند که شما را به عنوان نماینده خریدار یا نماینده لیست خود استخدام نمی‌کنند، چون شما گوش ندادید؛ آنها فقط می‌گویند “ما وصل نشدیم” یا “ما آن رو نگرفتیم “. اگر این اتفاق بیفتد در فروش بیشتر شما و کسب درآمد بیشتر تاثیر منفی خواهد داد.

۲- چند وظیفه‌ای را بگذارید کنار و شروع به تمرکز کنید.

اگر چندین کار را روی هم زمان انجام بدهید نمی‌توانید مجذوب یک شخص بشوید و تمرکز کنید. با انجام دادن این کار طرف مقابل احساس می‌کند که شما به او آنطور که باید اهمیت نمی‌دهید. این کار تاثیر منفی در فروش بیشتر شما دارد.

برایانت اچ مک گیل: ” یکی از صمیمانه ترین نوع احترام گذاشتن ، گوش دادن به حرف‌های دیگری است. “

۳-  آینه و مطابقت” را رعایت کنید .

عبارات را مطابقت بدید، اما این کار را بیش از حد هم انجام ندید که مسخره به نظر می‌رسد! همیشه اشتیاق و انرژی بیشتری نسبت به مشتری یا مشتری بالقوه خود داشته باشید.

۴- بیشتر از آن‌چه بیان می‌کنید، سوال بپرسید.

گفتن مداوم به کسی که چه کاری انجام بده می‌تواند نصیحت‌آمیز و خودخواهانه به نظر برسد. به جای دستور دادن و فرضیات، از آ‌نچه آن‌ها احساس می‌کنند مهم تره بپرسید.

۵- به پاسخ‌های آن‌ها گوش بدید.

ارائه آنچه که کسی به شما می‌گوید می‌خواهد، آسان تر از حدس زدن است و اگه اشتباه حدس زدید بعدا سعی کنید که اصلاحش کنید، با تکرار آنچه در طول مسیر شنیدید، نشان دهید که به آن چیزی که گفته می‌شود اهمیت می‌دهید. اگر این کار را انجام دهید در نظر مشتری این یک امتیاز مثبت برای شما خواهد بود و شانس شما برای جلب توجه مشتری بیشتر خواهد شد و منجر به فروش بیشتر شما می‌شود. به عنوان مثال: “ به نظر میرسد که بزرگترین نگرانی شما این است که... “

ارنست همینگوی: ” وقتی مردم صحبت می‌کند کوش کنید. اکثر مردم هرگز گوش نمی‌دهند “

۶- تا جایی که ممکنه کلمات من ، من ، من و من رو حذف کنید.

این کلمات رو با نام خود، شما و مشتری خودتون جایگزین کنید. این کار منیت را از بین میبره و به شما کمک می‌کند تا تمرکز خودتان را روی مشتری بالقوه‌تان حفظ کنید.

رابرت شولر: ” خودهای بزرگ گوش‌های کوچکی دارند. “

۷- کاری کنید که بتوانید یادداشت برداری کنید.

اگه یک خودکار در دست داشته باشید نمی‌توانید به تلفن خودتون نگاه کنید یا آنلاین گشت و گذار کنید، خودتان را مجبور کنید که متمرکز بمانید.

یک ضرب المثل ترکی است که می‌گوید: ” اگه صحبت کردن نقره ست، گوش دادن طلاست”.

۸- ارتباط چشمی برقرار کنید.

تماس چشمی نشان می‌دهد که شما واقعا به فردی که باهاش صحبت می‌کنید و به صحبت‌هایش علاقه‌مند هستید. حواستان باشد به چیزهای دیگه، افراد، تلفنتون و … مشغول نباشد. زمانی که داخل ماشین هستید و نمیتوانید یادداشت برداری کنید، پیگیری اصلی خودتان رو انجام ندهید.

راز: شما نمی‌توانید از طریق پیامک و ایمیل، تماس چشمی برقرار کنید. این راه به خاطر داشته باشید که قرار ملاقات حضوری همیشه باالاتر از پیامک و ایمیل است.

۹- از قطع کردن صحبت دست بردارید.

بعد از اینکه طرف مقابل صحبتش رو متوقف کرد خودتون رو مجبور کنید دو ثانیه صبر کنید تا مطمئن شوید که فکرش تمام شده است.

راز: برای محتوا گوش کنید و وانمود کنید که قرار بود در مورد آنچه گفته شده امتحان پس بدهید که آیا می‌توانید گفتگو را با دقت بازگو کنید؟

۱۰- از دادن علامت بصری و شفاهی که آماده صحبت هستید دست بردارید

وقتی واقعا گوش می‌دهید، اشاره نمی‌کنید و دهان خودتان را به انتظار پریدن داخل صحبت باز نمی‌کنید. وقتی این کارها را انجام می‌دهید از لحاظ بصری نشان می‌دهید که دیگر گوش نمی‌کنید و پاسخ شما مهم تر از آن چیزی است که طرف مقابل می‌گوید.

استیون آر. کاوی : “بیشتر مردم به قصد فهمیدن گوش نمی‌دهند، آن ها به قصد پاسخ گوش می‌دهند.”

۱۱- خودتان را به چالش بکشید که کمتر از صحبت های طرف مقابل صحبت کنید.

چیزی که قراره بگویید را یک بار بگید بدون اینکه به طور مکرر همان فکر را تقویت کرده باشید.

دیوژن : “ما دو گوش و یک زبان داریم که بیشتر گوش کنیم و کمتر حرف بزنیم. “

۱۲- همیشه مثبت اندیش باشید.

در هر شرایطی در خدمت باشید. بالاترین ارزش شما در سخت ترین موارد بیشتر مورد قدردانی قرار می‌گیرد.

۱۳- از عباراتی مثل : ” در این مورد چه احساسی دارید ؟ ” یا ” احساس می‌کنی بعدا چه اتفاقی بیفتد؟ ” یا ” درباره آن بیشتر به من بگویید ” استفاده کنید.

۱۴- موضوع را تغییر ندهید مگر اینکه موضوع قبلی حل شده باشد

تغییر موضوع پیش از موعد نشان دهنده عدم علاقه و توجه شماست. این کار ممکن است تاثیر منفی در فروش بیشتر و کسب درآمد شما داشته باشد.

لری کینگ: ” هر روز صبح به خودم یادآوری میکنم : هیچ چیزی که امروز میگویم چیزی به من یاد نمی‌دهد. بنابراین اگه قرار باشد یاد بگیرم باید با گوش دادن این کار را انجام بدهم “.

۱۵- از پیش داوری موقعیت‌ها دست بردارید.

املاک و مستغلات پر از داستان‌های ساخته شده است. تنها راه برای فهمیدن اینکه در مسیر درستی هستید یا نه این است که سوال بپرسید و به پاسخش گوش کنید. نپرسیدن بی احترامی به مشتری یا مشتریان بالقوه شماست.

مرکز بیزینس کوچینگ کریمی (KBC)، بنیان‌گذار کوچینک ملکی در ایران و مرکز تخصصی بیزینس کوچینگ است که به شما صاحبان کسب و کار و مشاورین املاک در زمینه رشد درآمد و بهبود وضعیت کسب و کارتان کمک می‌کند.

کسب-درآمد-تمام-وقت-و-پاره-وقت-در-املاک

نحوه کسب درآمد تمام وقت و پاره وقت در املاک و مستغلات

علاوه بر افرادی که بصورت تمام وقت در حوزه املاک و مستغلات فعالیت دارند. بسیاری از افراد علاوه بر شغل اصلی و فعالیت‌های دیگری که دارند در فکر داشتن فعالیت و کسب درآمد از املاک به صورت پاره وقت هستند. توصیه ما به شما این است که برای فعالیت هم به صورت تمام وقت و هم بصورت پاره وقت قوانین زیر را دانسته و به طبق آن حرکت کنید.

قانون شماره ۱ : هدفتان از حضور در املاک و مستغلات را مشخص کنید.

یک برنامه ایجاد کنید و آن را دنبال کنید. آیا تا زمانی که بتوانید زمان‌تان را به صورت تمام وقت برسانید به صورت پاره وقت کار می‌کنید و درآمدتان چقدر است؟ یا این‌که شغل املاک برایتان مکمل است؟

قانون شماره ۲: تفاوت بین تولید سرنخ فعال و غیرفعال را بدانید

منفعل بودن باعث می‌شود که این کار را رها کرده و در نهایت شکست بخورید. به طور دائم مایل به جستجو باشید. یک نماینده پاره وقت که دائما جستجو می‌کند کارآمدتر از یک نماینده تمام وقت است که این کار را انجام نمی‌دهد. سرنخ نخرید، هربار که برای سرنخ‌های خود هزینه می‌کنید به چیزی که باید برای رسیدن به اهداف خودتان یا حتی فراتر از آن کسب و کار بکنید، اضافه می‌کنید.

قانون شماره ۳: آمار و داده های خودتان را دنبال کنید

از طریق یک تخته وایت برد که ما در دوره مربیگری برتر آموزش می‌دهیم، اعداد و اندازه‌گیری های خودتان را از نزدیک دنبال کنید. به شدت بر تولید سرنخ و ردیابی سرنخ‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت خود تمرکز کنید. ۹۰ درصد وقت شما باید صرف ایجاد کسب و کار جدید بشه و ۱۰ درصد از وقت شما صرف قرار ملاقات‌ها شود.

قانون شماره ۴: کارگزار خودتان را هوشمندانه انتخاب کنید

از معاملات خودتان بیشتر از یک روش سود ببرید و و یک کارگزاری را انتخاب کنید که در حال حاضر در متاورس فعالیت می‌کند.

مرکز بیزینس کوچینگ کریمی (KBC)، مرکز تخصصی در زمینه کوچینگ ملکی و بیزنیس کوچینگ است که با تخصص و دانشی که دارد و با بودن در کنارتان می‌تواند کسب درآمد از املاک را برای شما بیشتر، راحت‌تر و اصولی تر کند.

7-سوال-مهم-قبل-از-رفتن-به-قرار-ملاقات-ملکی

۷ سوال مهم قبل از رفتن به قرار ملاقات ملکی

برای اینکه بتوانید در یک قرار ملاقات کاری در زمینه املاک و مستغلات اشراف کامل به موضوع داشته باشید و آماده به گفتگو و معامله باشید باید ۷ سوال مهم قبل از رفتن به قرار ملاقات ملکی را بدانید. بیایید باهمدیگر این موارد را بررسی کنیم:

۱- خواسته‌های فروشنده را بدانید و به آن‌ها اهمیت دهید

قبل از اینکه به قرار ملاقات ملکی برید باید بدونید که شما باید به آنچه فروشنده بهش فکر می‌کند و می‌خواهد اهمیت بدهید. اگر در وهله اول درست قیمت‌گذاری شود از کاهش قیمت آن در آینده جلوگیری می‌کند حتی اگر ارزش ملک بیبشتر از موارد مشابه باشه شما باید بدونید که اونها چطور به آن قیمت رسیده‌اند.

سناریو: وقتی به شما قیمت خیلی بالا می‌گوید.

پاسخ: جالبه خانم یا آقای فروشنده، چطور به این قیمت رسیدید؟

گوش شنوا: با دقت گوش کن، آنها ممکن است مقایسه‌های متفاوتی با شما داشته باشند ، ممکنه ارزیابی اخیر یا دالیل دیگه ای برای تفکر خودشون داشته باشن.

راز: فروشنده از روی جهل یا غرور ممکن است قیمت‌گذاری بیش از حد گران داشته باشند حتی دز یک بازار فروشنده داغ چیزی به نام “قیمت‌گذاری آرمانی” وجود دارد.

ناآگاهی: ناآگاهی در قیمت‌گذاری به این دلیل است که آنها نمی‌دانند چگونه یک ملک را قیمت‌گذاری کنند.

غرور: زمانی است که آنها به فروش قابل مقایسه گوش نمی‌دهند و دلایلی غیر از ارزش واقعی برای توجیه قیمت خودشان دارند.

احتیاط: وقتی رقابت کمی وجود داره یا اصال وجود نداره و فروشنده باالتر از قیمت قبلی شما است، ممکنه اون قیمت یا حتی باالاتر از اون رو هم دریافت کنید، لیست رو از دست ندید فقط به خاطر اینکه در مورد قیمت خودتون خیلی سخت گیرید، بدونید که زمانی که بازار تغییر کنه این هم تغییر میکنه.

۲-تعداد روزهای بازار املاک را مهم بدانید

میانگین روزهای بازار را برای املاک مثل دارایی های خودتون مهم بدونید. نه فقط برای شهر یا کد پستی ای که داخل آن قرار دارد بلکه برای زیر مجموعه یا محله واقعی. این به تعیین انتظارات شما و همچنین فروشنده کمک می‌کند، همچنین به شما کمک می کند تا برای فروشنده هایی که هم در حال خرید و هم فروش هستند استراتژی داشته باشید. اول باید کدام را انجام بدهند؟ آنها باید انتظار چه نوع زمان بندی‌ای را داشته باشند؟ آیا شما نیاز به مذاکره برای ارجاع مجدد دارید؟

۳- نسبت خرید به فروش املاک را بدانید

در یک قرار ملاقات ملکی باز هم این انتظار می‌رود که نسبت لیست به فروش را برای املاکی مانند موضوع خودتون بدونید، آیا خانه ها با ۱۰۰ درصد قیمت فهرست، ۱۰۵ درصد قیمت موجود در لیست، تنها ۹۵ درصد قیمت فهرست فروخته می‌شوند؟ آیا این محله‌ای هست که می‌توانید انتظار داشته باشند در آن به خوبی از لیست عبور کنید یا رقابت کافی وجود دارد که مجبور به مذاکره باشید؟

۴- رقبای خود را بشناسید

تعداد خانه هایی که با موارد موجود در لیست شما رقابت می‌کنند را بشناسید، کدام محله ها با ملک موضوع شما رقابت می‌کنند؟ همینطور خریدار بالقوه این خانه چه چیزی را مشاهده می‌کند؟

راز: همیشه در کلاس‌های ارزیابی دوره‌های آموزشی شرکت کنید این به شما کمک می‌کند تا مهارت‌های قیمت گذاری خودتان را تقویت کنید.

۵- از ساخت و سازهای منطقه مورد نظرتان آگاهی داشته باشید

آیا می‌دانید که ساخت و ساز موارد جدیدی در منطقه شما وجود دارد که با فهرست بالقوه شما رقابت می‌کند؟ ساخت و سازهای جدیدی کهدر منطقه کد پستی شما وجود دارد را پیدا کنید. از خانه ها بازدید کنید تا متوجه مبلغ آن‌ها شوید و بدانید که آیا معاملات مالی خاصی ارائه شده است یا خیر؟

راز: یک خانه خونه فروش مجدد با قیمت ۵ میلیارد تومان ممکنه است با ساخت و سازهای جدید تا سقف ۱۰ میلیارد تومان رقابت کند اگر خریدار انگیزه هایی در اختیار داشته باشد.

۶- بازه زمانی مورد نظر مشتری را بدانید

باید بدانید که مشتری در حال ایده آل چه زمانی باید ملکش را فروخته باشد. آیا آنها در مرحله اول به خرید و بعد برای فروش فکر کرده اند؟ زمان بندی اغلب مهم تر از قیمته و ممکن است بر استراتژی شما تاثیر بگذارد. همچنین می‌توانید از این اطلاعات برای نهایی کردن و گرفتن امضا استفاده کنید.

۷- هدف و انگیزه مشتری را بفهمید

در یک قرار ملاقات ملکی انگیزه فروشنده را بشناسید، زمانی که بدانید چرا می‌خواهند بفروشند یا جا به جا شود می‌توانید از این موضوع برای ادامه کار و مذاکره در طول قرار استفاده کنید. به نیازهای آنها اشاره کنید و بیشتر درباره آنها صحبت کنید تا درباره خودتون، وظیفه شما حلال مشکلات بودن است! باز هم این دانش به شما کمک می‌کند تا قرارداد و نهایی کرده و ببندید.

 

مرکز بیزینس کوچینگ کریمی(KBC)، بنیان‌‎گذار کوچینگ ملکی در ایران است که دارای تخصص، تجربه و دانش روز دنیا در این زمینه می‌باشد. در کنار شما عزیزان هستیم تا به نقطه مطلوبتان برسید و درآمد مناسبیدر زمینه املاک و مستغلات داشته باشید.

6-قانون-ثروتمند-شدن

۶ قانون ثروتمند شدن

می‌خواهید ثروتمند شوید؟

همه افراد پتانسیل ثروتمند شدن را دار می‌باشند. به عنوان یک مشاور املاک، شما فرصت‌های ثروتمندسازی را در اطراف خودتان دارید. با این حال بسیاری از نمایندگان املاک هرگز از امنیت مالی برخوردار نیستند چه برسد که ثروتمند باشند.

این ۶ قانون را دنبال کن و کشف کن که چه چیزی مانع تو میشه!

قانون شماره ۱

ثروتمند شدن جایی هست که پول شما برای شما کار کند و دیگر مجبور نیستید برای پول خودتان کار کنید. منابع کار غیرفعال مثل: اجاره، سهم درآمد، اوراق بهادار و …

قانون شماره ۲

هیچ‌ کس شاید حتی نزدیک‌ترین افراد به شما هم نمی‌خواهند که شما ثروتمند باشید. جامعه ازتون می‌خواهد که وابسته باشید. سیستم زمانی می‌تواند وجود داشته باشد که مردم باور کنند که نمی‌توانند آزاد باشند! آزادی واقعی فقط با ثروتمند شدن به دست می‌آید.

آیا دوستانت می‌خواهند تو ثروتمند باشی؟ چرا نه؟

قانون شماره ۳

وقتی ثروتمند بشی همه چیز بهتر می‌شود نه بدتر. وقتی مشکلات عادی در زندگی‌تان دارید آبا داشتن پول این مشکلات را بهتر می‌کند یا بدتر؟ حتی بدترین سناریوهای زندگی زمانی بهتر است که شما ثروتمند باشید.

اگر بتونید برای رفع مشکلاتتون چک بنویسید، مشکلی ندارید. بدترین مشکلات زندگی مثل سلامتی، مشکلات مالی و …. وقتی پول دارید تقریبا بد نیست! این یک واقعیت است.

پول تقریبا همه جنبه‌های زندگی را بهبود می‌بخشد. ۹۹ درصد مشکلات شما با پول حل می‌‎شود. حتی با پول می‌توانید مشکلات دیگران را نیز برطرف کنید.

مردم ایده زندگی ساده در دشت یا بیرون شهر یا در جنگل را عاشقانه می دانند اما واقعیت تاریخی این است که قوم قبیله‌ای انسان ها در واقع بسیار وحشتناک بودند.

قانون شماره ۴

آزادی یعنی: هرچیزی که فراتر از آنچه بدن، قلب و روح شما دنبالش بوده و آنچه که بیشتر از همه می‌خواهد. آیا تا به حال به این فکر کردید که چه مقدار از لحاظ خودآگاه و ناخودآگاه شما صرف نگرانی در مورد کمبود پول میشه؟

اگر به هرکدام از نیازهای خودتان و خانواده‌تان یا کسانی که بهشون اهمیت می‌دهید، هرگز نگران پول نبودید اگر برای همه کسانی که برای شما مهم هستند فراوانی ایجاد می‌کرید؟ اگر واقعا از لحاظ مالی آزاد بودید چه چیزی می‌توانستید با زمان خودتان در این سیاره خلق بکنید؟

بالاترین و واقعی‌ترین هدف همه ما در این سیاره خدمت به دیگران است. هیچ احساس امنیت از این بالاتر نیست که بدونید به کسی کمک کرده‌اید. بیشتر مردم می‌گویند که شادترین سال‌های زندگی آنها بزرگ کردن خانواده بوده است. وقتی ثروتمند هستید می‌توانید شرایطی را برای خودتان ایجاد کنید که همیشه در خدمت دیگران باشید.

بهش فکر کن، از خودت بپرس اگر دیگر نگران پول نباشی با انرژی زندگی خودت چیکار می‌کنید؟ اگر دیگر آن نگرانی را نداشتید، تصمیمات بهتری می‌گرفتید. دیگر در ترس از عصبانی کردن کسی که ممکن است شما را اخراج کند یا احساس ناامنی مالی در شما ایجاد کند، زندگی نکنید. افراد با هدف که از نظر مالی آزاد هستند، روی بهبود زندگی خودشان و همینطور اطرافیانشان متمرکز هستند.

وقتی ثروتمند و آزاد هستی به راحتی مورد دستکاری قرار نمی‌گیرید، اما وقتی این طور نیست تصمیمات شما عمدتا توسط کسی یا چیزی گرفته می‌‌شود که احساس امنیت مالی را برای شما ایجاد بکند.

قانون شماره ۵

این قانون رو بپذیرید که هر چه به افراد بیشتری در جهت رسیدن به اهدافشان کمک کنید، ثروتمندتر خواهید شد و آزادی بیشتری را تجربه خواهید کرد. شما شما تنها زمانی ثزوتمند و آزاد خواهید شد که به دیگران خدمت کنید

محصول یا مجموعه مهارتی را توسعه دهید که دیگران حاضر باشند برای آن پول دهند و سپس آن را چند برابر کنید. شما میتونید به افرادی کمک کنید که ممکن است نتوانند به خودشان کمک کنند.

قانون شماره ۶

اگر ثروتمند و آزاد نیستی به دلیل این است که وابسته بودن را انتخاب کرده‌اید و همین الان هم در حال انجام همین انتخاب می‌باشید! شخص دیگری این انتخاب را برای شما نکرده است. بدیهی است که برخی افراد در یک خانواده ثروتمند به دنیا آمده‌اند اما فکر نکنید که اکثر قریب به اتفاق میلیونرها و میلیاردرها خودساخته نیستند. از درگیری با اینکه چرا یک نفر پولدار می‌باشد اجتناب کنید. آنها ثروتمند هستند زیرا چیزهایی را برای افراد دیگر فراهم می‌کنند که اون افراد مایل به پرداخت هزینه برایش می‌باشند. آنها به اندازه کافی سود تولید می‌کنند که ثروتمند شده‌اند.

اگر هدف شما امنیت آنی و دو هفته مرخصی برای تعطیلات بوده و این حداقل تلاش برای آسایش شماست و اگر هر لحظه از بیداری شما به دنبال راحتی است.، شما انتخاب کرده‌اید که وابسته باشید.

شما انتخاب کرده‌اید که برده باورهای محدود کننده خودتان باشید.

مرکز بیزینس کوچینگ کریمی (KBC)، بنیان‌گذار کوچینگ ملکی در ایران و تخصص در زمینه بیزینس کوچینگ آماده کوچ، کمک و راهنمایی به مشاغل در جهت رشد و شکوفایی و رسیدن به نقطه مطلوبشان می‌باشد.

  

7-راه-جلوگیری-از-فرسودگی-برای-مشاورین-املاک

۷ راه ساده برای مشاوران املاک برای جلوگیری از فرسودگی شغلی

فعالیت و کارکردن بیش از حد و نیاز، باعث فرسودگی و خستگی بیش از حد می‌شود. برخی مواقع نیاز است تا برای جلوگیری از آسیب و برخورد، ترمز کنیم. این ترمز به معنی توقف کامل نیست، یک زمان استراحت یا تنفس به خود است.

حال با همدیگر مواردی را بررسی می‌کنیم که از فرسودگی مشاوران املاک و کسانی که در حوزه املاک فعالیت دارند، جلوگیری می‌کند.

 

۱- نمایندگی و برون سپاری

زمانی‌که شما در بیزینس و کسب و کار خودتان بیش از حد مشغول هستید، می‌توانید برخی از کارهایتان را به فرد دیگری بسپارید. این فرد می‌تواند دستیار یا همکار شما باشد.

شما می‌توانید حتی به‌صورت مجازی با آنها در تماس باشید و پیگیری‌های لازم را انجام دهید.

چرا باید این کار را انجام دهیم؟

ممکن است با سپردن بخشی از کارها به دیگران درآمد و سود کمتری بدست آورید اما این را به یاد داشته باشید که برخی مواقع هزینه بیشتری را برای جلوگیری از فرسودگی نسبت به انجام ندادن کاری می‌پردازیم.

 

۲- چیز جدیدی یاد بگیرید

شما با صرف وقت و هزینه، موارد جدیدی را یاد می‌گیرید که با این دانش جدید کسب و کار شما پویا تر و سرحال تر می‌شود و وقت کمتری برای حل و پیشبرد معضلات و مشکلات صرف می‌کنید.

سعی کنید موارد و مطالب جدیدی در حوزه خودتان یاد بگیرید تا شما را بروز نگه داشته و قدرت شما را برای حل مسائل و مشکلات بیشتر کند.

برای پیشرفت و یادگیری خود وقت بگذارید.

۳- چیز جدیدی را آموزش دهید

می‌توانید به عنوان یک فرد یاد دهنده و آموزش دهنده باشید. چگونه؟ فرض کنید شما سرتان بسیار شلوغ است و برای جلوگیری از فرسودگی یک نفر جدید استخدام کرده‌اید، می‌توانید برخی مهارت‌ها و مطالب را به فرد و همکار جدیدتان یاد داده تا آن شخص به جای شما آن کار را انجام دهد و گوشه‌ای از کار را بگیرد، شما با یک تیر دو نشان زده‌اید!

 • شما با آموزش آن فرد وظیفه‌ای را به او محول کرده و اهرمی را ایجاد کرده اید که کارهایی را که قبلا شما انجام می‌دادید را انجام می‌دهد.
 • فشار و بار کاری که آن وظیفه به گردن شما داشت را به کسی دیگر انتقال داده‌اید، فرسودگی شما کمتر می‌شود و تمرکز شما بر روی خودتان یا کارهای مهمتر دیگری قرار می گیرد.

همچنین وقتی مهارت یا نکته‌ای را به فردی یاد می‌دهید انرژی شما از بابت اینکه باعث یادگیری و پیشرفت کسی شده اید بیشتر می‌شود.

 

۴- پیروزی های خود را جشن بگیرید


وقتی شما یک کار بزرگ، مهم و پرسود را انجام داده و به پایان می‌رسانید، زمان آن رسیده است که برای خودتان جشن بگیرید. این جشن، جایزه شماست.

این جشن می‌تواند یک جشن دونفره یا حتی یک‌نفره باشد. شما ربات نیستید و برای جلوگیری از فرسودگی شغلی شما نیاز به استراحت و لذت بردن از زندگی دارید. مگر شما برای یک زندگی مناسب تلاش نمی‌کنید!

وقتی ذهن شما مشغول است، نمی‌توانید تصمیم و برنامه ریزی خیلی مناسبی انجام دهید. حال قدم بعدی شما بعد از جشن گرفتن، تمرکز و برنامه ریزی برای هدف و کار بعدی شماست. وقتی که ذهن شما آرام شد حال وقت حرکت به جلو است.

 

۵- زندگی بیرون از کار داشته باشید

برای خودتان و  زندگی شخصی تان وقت بگذارید. اینکه تمام وقت خود را برای کار صرف کنید اصلا درست نیست. شما باید روی خودتان کار کرده و سرمایه گذاری کنید.

ورزش کنید.

به گردش بروید.

فیلم ببنید.

انجام این کارها باعث افزایش انرژی و شادابی شما خواهد بود. باید انجام دادن این کارها به روتین عادی شما تبدیل شود.

اگر تمام وقت خود را صرف بیزینس و کسب و کار خود کنید، در بقیه مسایل زندگی‌تان به مشکل برخواهید خورد، این راه موفقیت طولانی مدت نیست. علاوه بر فرسودگی، به یقین صرف کردن کل وقت برای کار مورد رضایت خودتان هم نمی‌باشد.


“برای هر یک از امور زندگی، حد و مرز و برنامه مشخص داشته باشید.”

۶- قدردانی را تمرین کنید

راه دیگر جلوگیری از فرسودگی، شکرگزاری است. آیا تا به حال قدردان شرایط موجود خود بوده‌اید؟ قدردانی و تشکر را تمرین کنید. چگونه؟

در کسب و کارتان موارد و افراد زیادی هستند که باعث رضایت و پیشرفت شما بوده اند. یک دفتر برداشته و لیست اشخاص و مواردی که باعث پیشرفت و زندگی بهتر شما بوده‌اند را بنویسید و در ذهن خود یا در خلوت از آنها تشکر کنید.

حال می‌توانید لیست سپاسگذاری را اینگونه بنویسید:

در رابطه با کسب و کارتان از چه چیزی راضی هستید و خوشتان می‌آید؟

کدام یک از افراد در زمینه املاک به شما کمک کرده‌اند؟

چه مشتریانی باعث رشد درآمد شما بوده‌اند؟

چه کاری برای مشتری انجام داده‌اید که باعث خوشحالی شما بوده است؟

در کسب و کار و شغل خود چه امکاناتی دارید که برای آنها شکرگزاری کنید؟
چه ویژگی و استعداد منحصر بفردی دارید که از آن لذت می‌برید؟

و …..

چیزهای خیلی زیادی برای شکرگذاری وجود دارد، شما با شکرگذاری به احساس آرامش و رضایت می‌رسید و بیشتر به داشته هایتان اهمیت داده و موجودی های فعلی تان را بهتر درک می‌کنید و از به کارگیری آنها احساس رضایت بیشتری خواهید داشت. همچنین یک جمله خیلی خوبی وجود دارد که می‌گوید: “شکر نعمت نعمتت افزون کند”  پس با سپاسگزاری حس و حالمان از زندگی را بهتر کنیم.

 

۷- مرخصی بگیرید

کار زیاد و بیش از حد انسان را خسته کرده و به خصوص بیشتر از خستگی بدنی، ذهن و روان فرد خسته می‌شود. بعد از داشتن فعالیت زیاد، نیاز به استراحت است. به خودتان مرخصی چند روزه بدهید ذهن و تن خود را استراحت دهید، چند روزی دور از استرس و هیاهوی کار باشید. شما استحقاق این مرخصی را دارید. بین کار و زندگی‌تان تعادل داشته باشید، این گونه هم کارایی شما بیشتر شده هم اینکه دچار فرسودگی بیش از حد نخواهید شد.

 

مرکز بیزینس کوچینگ کریمی (KBC)، مرکزی تخصصی در زمینه بیزینس کوچینگ بوده و بنیانگذار کوچینک ملکی در ایران است که شما را برای موفقیت در کسب و کارتان همراهی می کند.