وبلاگ

هدف‌گذاری

وبلاگ 1

 

اگر تو سال 1400 به هدف‌هایت نرسیدی سال 1401 برای توئه.
خب قرار نیست شما یا هیچ‌کس دیگری تصادفی به هدف‌هاش برسد! باید خودتان آن‌قدر پیگیر باشید تا هدف هایتان را یکی یکی محقق کنید.

1. تو اولین قدم ازتون میخوام که یک تابلو امتیاز دهی برای خودتان درست کنید

فرقی نداره این تابلو یک وایت‌برد ساده یا یک نمایشگر پیشرفته باشد، ازتون می‌خواهم که این تابلو را در دفتر کارتان در چند جا نصب کنید که همیشه جلوی چشمتان باشد. چون وقتی روند پیشرفت خودتان را روی این تابلو ها می‌بینید به شما انگیزه‌ی فوق‌العاده میدهد تا به هدف‌گذاری خودتان برسید.

2.حتما یک چک لیست داشته باش

خب در قدم بعدی به هدفت نگاه می‌کنی و آن را مهندسی معکوس می‌کنی، یعنی تک تک قدم‌هایی که برای رسیدن به هدفت نیاز داری را در میاوری و می‌نویسی و این قدم‌ها را در چک لیست‌های روزانه و هفتگی مرتب می‌کنی. در واقع انجام دادن کارهایت از این چک لیست بهت کمک می‌کند که کارهایی را انجام بدی که کاملا در راستای هدفت باشد.

3. خودت را باور کن

ببین دوست من همه به یک اندازه اعتماد به نفس دارند، موضوعی که این‌جا هست این است که که اعتماد به نفس تو بیشترش منفی است یا مثبت ؟ اگه از آن عده از افرادی هستی که اعتماد به نفسش منفی است به هدفت نمی رسی چون به توانایی‌هایت اعتقادی نداری یا اصلا از سر ترس اقدام به کاری نکردی تا حالا. خب حالا اگر فکر می کنی وزن اعتماد به نفس به سمت منفیی بودن سنگینی‌تر می‌کند نسبت به اعتماد به نفس مثبتت، دو تا راه کار بهت پیشنهاد میدهم . یک : یا اهداف‌هایت را کوچیکتر و واقع‌گرایانه تر کن یا ذهنیت خودت را بزرگ و بزرگ‌تر کن .

4. همراه موفقیت داشته باش

اگر مصمم هستی که در سال جدید به هدفت برسی یکی از این دوتا را باید داشته باشی : یا انضباط فردی فوق العاده قوی داشته باشی یا یک همراه موفقیت. همراه موفقیت کسی است که شما را پاسخگوی کارهای‌تان می‌کند. این کار تاثیر خیلی زیادی در رسیدن به هدف‌گذاری شما در سال جدید دارد.

مرکز بیزینس کوچینک کریمی با داشتن دانش تخصصی در زمینه بیزینس کوچینگ به شما کمک می‌کند تا برنامه و رویکرد مناسبی در جهت بیزینس و کسب‌ و کار خودتان داشته باشید و در جهت رسیدن هرچه سریع‌تر و بهتر به هدف‌هایتان به شما کمک می‌کند.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید