وبلاگ

4 ستون لازم برای رهبران

چهار-ستون-لازم-برای-مدیران

به نظر شخصی و حرفه ای من، برای رهبران یک تیم چهار ستون بسیار لازم و مفید بوده تا بتوانند در کسب و کار خودشون یک ماشین یا یک سیستم بسازن که کاملا روش مسلط باشند. با همدیگر به معرفی و توضیح این 4 ستون می‌پردازیم.

1 . فرهنگ سازمانی خودتون رو بسازین

فرهنگ، فرهنگ را می‌سازد و بر اساس این چهار اصل که بکارگیری این‌ها در یک تجارت بسیار کارساز است. شما فقط افرادی رو استخدام می کنید که با شرح وظایفی که به آن‌ها می‌دهید تمام و کمال موافق و هم سو باشند و اگر همچین کسی رو ندارید پس پیدایش کنید.

2 .  افرادی رو استخدام کنین که موافق ارزش های اصلی شما باشن

اگه افرادی را ندارید که با ارزش‌های اصلی شما موافق و هم‌جهت باشند، پس به‌ دنبال جذب این افراد باشید. و با همکاری و مشارکت این افراد مسیر کسب و کار خودتان را با سرعت و موفقیت بیشتر به جلو پیش ببرید.

3 . خواندن کتاب پنج اختلال در عملکرد یک تیم

پاتریک لنچیونی یه کتاب با عنوان “پنج اختلال در عملکرد یک تیم” نوشته است و این یک تمرین اجباری برای تمام اعضای سازمان من می‌باشد، آن‌ها باید در طول 30 روز کتاب را بخوانند و در یک برگه خلاصه آن را بنویسند. بنابراین شما افرادی رو استخدام کنید که با آن 5 اصل موافق بوده و به آن‌ها پایبند باشند.

4 .  فقط افرادی رو استخدام کنید که خودگردان و منضبط باشند.

اصل چهارم رکن خیلی مهمی است. این چهار ستون می توانند دنیای شما رو تغییر دهند و این کاملا به شما مربوط می‌باشد، این بیزینس شماست، شما قطعا میلیون‌ها تومان برای برند خودتون هزینه می‌کنید و کاری که باید انجام بدهید این است که برندی بسازید که افراد را در جایی قرار دهد که با چشم‌اندازهای شما و برنامه‌های‌تان برای آینده موافق باشند . وقتی که زندگی‌تان آسان تر بشه تعادل در کسب و کارتان برقرار می‌شود و شما پول زیادی به دست می‌آورید.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید