وبلاگ

3 مشکل اساسی مشاورین املاک

3 مشکل اساسی مشاورین املاک

مشکلات مشاورین املاک به سه دسته عمده و اساسی تقسیم می‌شود. حال باهم بیایید به یک آمار جالب اما تعجب برانگیز در زمینه املاک و مستغلات توجه کنیم. 91 درصد از تمام کمیسیون‌ها در حال حاضر توسط 50 درصد از نمایندگان دریافت می شود. 50 درصد پایینی در حال دعوا بر سر تنها 9 درصد باقیمانده هستند!

مشکل اول:  موجودی کم

یکی از بزرگترین مشکلات و چالش‎‌های پیش روی مشاورین املاک و خریداران، کمبود موجودی است. برای رفع این مشکل چه راهی انجام می‌دهید؟

بیایید باهم صادق باشیم. اگر به صورت دقیق به این مسئله بپردازیم.شاید شما به اندازه کافی تلاش نکرده و برای فرصت‌های هرچند کوچک، اقدامات لازم و مناسب را انجام نمی‌دهید.

آیا مهارت‌های بازاریابی خود را تقویت می‌کنید؟

آیا به صورت تلفنی یا حضوری با مشتری به خوبی ارتباط برقرار کرده و جذبشان می‌کنید؟

مشکل دوم: پذیرفته شدن پیشنهادات

به عنوان خریدار یا فروشنده باید پیشنهادی ارایه دهید که حداقل در لیست توجهات طرف مقابل قرار بگیرید. شما باید نظر طرف مقابلتان را جذب کنید. این پیشنهاد می‌تواند مزایای منحصر بفردی را ارایه کند، حداقل باید قانع کننده باشد.

رقابت در این بازار داغ بوده و اگر پیشنهادات شما قانع کننده و مناسب نباشد، ملک یا خانه مناسبی که مد نظر هست را از دست خواهید داد. و فروشنده و خریدار حتی گوشه چشمی هم به پیشنهاد شما نخواهد داشت. و خود به خود از لیست رقابت خط خورده می‌شوید. این موضوع یکی دیگر از مشکلات مشاورین املاک است.

مشکل سوم: عدم موقعیت یابی مناسب

متأسفانه برخی از مشاوران املاک نتوانسته اند از خود در برابر افرادی که خارج از حوزه املاک فعالیت دارند، اقدام خاصی کنند. با نداشتن استراتژی مناسب، عدم تحرک و انجام فعالیت‌های مناسب فرصتی را برای دیگران ایجاد کرده اند که وارد عمل شوند و بخشی از بازار هدف و درآمد را از چنگشان بیرون آورند .

اگر استراتژی و برنامه برای موفقیت خود نداشته باشید سهم شما به افراد دیگر متعلق خواهد شد. باید خود را حتی الامکان از آسیب پذیری دور کنید.

حال می‌گویید چه کنیم؟

برای دیده شدن چه کاری انجام می دهید؟

چگونه موقعیت‌های مناسبی پیدا کنیم و خود را در شرایط مطلوب پیش ببریم؟

داشتن استراتژی‌های مناسب،راه حل شما برای ادامه و پیشرفت در این حرفه و بازار پر از فرصت اما دارای رقبای بسیار است.

مرکز بیزینس کوچینگ کریمی (KBC)، بنیانگدار کوچینگ ملکی با داشتن علم روز دنیا و سابقه لازم، در راستای پیشرفت و رسیدن به شرایط مطلوب در کنار شما عزیزان است. جواب تمام سوالات مهم و دغدغه و چالش شما را به کمک همدیگر برطرف خواهیم کرد.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید